O nás

Loděnice v Děhylově je výletní restaurace s venkovním posezením nacházející se v malebném prostředí u řeky Opavy. 

Restaurace s areálem je otevřená od začátku března až do října. Na své si zde přijdou rodiny s dětmi, turisté a zejména cyklisté, kteří již tradičně tvoří nejpočetnější skupinu hostů, kteří na Loděnici rádi pravidelně zavítají. Kolem Loděnice vede cyklistická stezka táhnoucí se směrem od Ostravy - Třebovic, přes Porubu a Martinov až do Hlučína. Celá cyklostezka se táhne podél pravé strany koryta této nádherné řeky. 

Kolem Loděnice se rozprostírá rozlehlá a udržovaná louka, která nabízí hostům prostor pro všelijaké venkovní aktivity, jako je frisbee, volejbal, fotbal, petang apod. Za Loděnicí řeka tvoří přírodní meandry a rychlé splavy, hluboké tůně, ale i mělké pláže, které skýtají útočiště pro ryby a vodní ptactvo. 

Také vodáci jsou velmi častými hosty, kteří po namáhavé šichtě na svých pramicích rádi zakotví v přírodním přístavu u Loděnice a zajdou si na jedno pěkně vychlazené. 

Za krásných letních víkendů hraje hostům k poslechu živá hudba v podání místních i přespolních folk-countryových kapel (aktuálně program pro nadcházející víkendy najdete zde).

Každé léto navíc pořádáme na Loděnici v Děhylově též koncerty slavných českých ale i zahraničních hudebníků a kapel. Mezi nejslavnější muzikanty, kteří u nás v minulosti vystoupili patří například americká folková zpěvačka Suzanne Vega, kapela Čechomor, zpěvačka Aneta Langerová, Pavel Dobeš, Věra Martinová a Jamie Marshall, skupina Fleret s Jarmilou Šulákovou, známý ostravský saxofonista a flétnista Michal Žáček a mnoho a mnoho dalších. Více k letošnímu programu se dozvíte zde

Z vlastní zkušenosti však víme, že je pro naše hosty vždy nejdůležitější dobré občerstvení. Kromě tradičních pokrmů u nás naleznete vyhlášená jídla, za kterými k nám dojíždí hosté z celého regionu Ostravska, jakými jsou naše uzená žebírka, vynikající uzená kolínka, a v neposlední řadě též již tradiční chléb s originální tvarůžkovou pomazánkou (více k občerstvení na Loděnici v Děhylově zde).


Ať už za námi dorazíte na kole, pěšky či po vodě, bude se na Vás těšit usměvavá a vždy ochotná obsluha, která je připravená splnit všechna Vaše gastronomická očekávání. 

Váš Tým Loděnice DěhylovTěšíme se na Vás!