Aktuality

Nejen pěšky či na kole. Poprvé za dlouhou dobu se k nám na Loděnici dostanete také na běžkách, a to po oblíbené cyklostezce z Ostravy-Třebovic či Ostravy-Martinova. Cyklostezka je krásně zasněžená přírodním sněhem od Ostravy kolem rybníku Štěpán a kolem Loděnice až do Jilešovic.

Tak už se nám tento ne pro všechny úplně jednoduchý rok chýlí ke konci a zbývá nám z něj už jen několik málo dnů. My na Loděnici si z něj ale rádi připomínáme hlavně ty dobré věci! Vzpomínáme, jak jsme všichni na jaře čelili neznámému nepříteli a společně si pomáhali, kde jen to šlo. Někteří šili roušky, jiní pomáhali...

Prázdniny již sice skončily, ale krásné počasí nám přeje i nadále. Vzhledem k velmi teplému počasí v září jsme se rozhodli ponechat i nadále prodlouženou prázdninovou otevírací dobu.

Po rekonstrukci povrchu cyklotrasy č.5, která vede z Poruby k nám na Loděnici, trvající déle než dva měsíce, je tato trasa pro cyklisty opět zpřístupněná.

Tradiční letní koncert Roberta Křesťana a kapely Druhá Tráva je s Loděnicí spjatý stejně neodmyslitelně jako samotná řeka Opava. Jen málokdo vystupoval na Loděnici tolikrát, jako právě tato kapela. Přesto se těmto vynikajícím muzikantům vždy podaří okouzlit publikum a vytvořit na Loděnici hudební atmosféru jako nikomu jinému.