Tradiční letní koncert je letos už za námi. Přesto se máme stále na co těšit!

11.07.2020

Tradiční letní koncert Roberta Křesťana a kapely Druhá Tráva je s Loděnicí spjatý stejně neodmyslitelně jako samotná řeka Opava. Jen málokdo vystupoval na Loděnici tolikrát, jako právě tato kapela. Přesto se těmto vynikajícím muzikantům vždy podaří okouzlit publikum a vytvořit na Loděnici hudební atmosféru jako nikomu jinému. 

Tradiční koncert zahájila známá ostravská kapela Tygrasz. Pět mistrů svého řemesla se představilo na pódiu přesně v sedm hodin večer. Energickým vystoupením a v rytmu svých známých písní připravili divákům podhoubí pro další skvělé hudební zážitky nezapomenutelného večera. Kytara, mandolína, banjo, basa a cajon (kachon - perkusní bedýnka s ozvučným otvorem, ve které jsou natažené laditelné struny - používá se namísto bicí soustavy), spolu s kombinací melodických zpěvů a perfektně sehraných vokálů. To je kapela Tygrasz

Na vystoupení kapely Tygrasz plynule navázala se svým programem Druhá Tráva spolu s Robertem Křesťanem. Není s podivem, že pánové už v prvních vteřinách svého vystoupení jako mávnutím kouzelného proutku nadchli své publikum. Plní elánu a za doprovodu svých nástrojů hráli muzikanti celý večer až do tmy a diváci si tak mohli užít koncert bez jediné chybičky. Kapela zahrála sérii písní, kterou by bylo možné nazvat jednoduše "Největší hity - The best of". Nechyběly nejslavnější písně jako Dívka ze severu, Seňor nebo třeba Ještě není tma a mnoho a mnoho dalších z nekonečného repertoáru této vynikající bluegrassové kapely. 

Letošní rok venkovním akcím příliš nepřeje a vypadá to, že se počasí zbrkle snaží dohnat minulé roky sucha. Přestože nám v posledních týdnech prší trochu více než jsme obyčejně zvyklí, tak na tradiční koncert Druhé Trávy a kapely Tygrasz nám krasné slunné počasí vyšlo do puntíku. Prostě hudební zážitek par excellence se vším všudy!

I přesto, že letošní tradiční koncert už máme za sebou, stále se je toto léto ještě na co těšit. Už za necelý měsíc v pátek 7.8. se nám na Loděnici v Děhylově představí legendární kapela Plavci spolu s Honzou Vančurou v rámci série svých koncertů s názvem "Honza Vančura a Plavci - 55 let na scéně" a na samém sklonku léta se nám vůbec poprvé v pátek 28.8. představí známý český zpěvák, textař a písničkář Voxel se svou kapelou. Více informací k dalším koncertům naleznete na našich stránkách - zde. 

Máme se rozhodně na co těšit!