Aktuality

Prázdniny již sice skončily, ale krásné počasí nám přeje i nadále. Vzhledem k velmi teplému počasí v září jsme se rozhodli ponechat i nadále prodlouženou prázdninovou otevírací dobu.

Po rekonstrukci povrchu cyklotrasy č.5, která vede z Poruby k nám na Loděnici, trvající déle než dva měsíce, je tato trasa pro cyklisty opět zpřístupněná.

Tradiční letní koncert Roberta Křesťana a kapely Druhá Tráva je s Loděnicí spjatý stejně neodmyslitelně jako samotná řeka Opava. Jen málokdo vystupoval na Loděnici tolikrát, jako právě tato kapela. Přesto se těmto vynikajícím muzikantům vždy podaří okouzlit publikum a vytvořit na Loděnici hudební atmosféru jako nikomu jinému.

V pátek 26.6.2020 nám již podruhé na Loděnici do Děhylova přijel zahrát známý český muzikant, textař a písničkář Honza Pokorný, alias Pokáč. S počasím to sice zprvu vypadalo docela bledě, nakonec se ale celkem vyčasilo a my si tak mohli v klidu vychutnat nezapomenutelný hudební večer.

I přes vydatné deště, které zasáhly Moravskoslezský kraj minulý týden, se nám na Loděnici naštěstí potopa vyhnula. Jakou silou umí řeka udeřit a jakým nezkrotným živlem umí být už z minulosti bohužel víme.